RN732ATTD15R4D100
Mfr.Part #
RN732ATTD15R4D100
Description
RES 15.4 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
15.4Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W