RN732ATTD15R4C50
Mfr.Part #
RN732ATTD15R4C50
Description
RES 15.4 OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
15.4Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.25%
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD15R4C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R4C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C