RN732ATTD15R0B25
Mfr.Part #
RN732ATTD15R0B25
Description
RES 15 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height :
500μm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Weight :
5.499807mg
Resistance :
15Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD15R0B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R0B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C