RN732ATTD1583B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1583B25
Description
RES 158K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
158kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1583B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1583B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 158kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C