RN732ATTD1582F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1582F25
Description
RES 15.8K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
15.8kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm