RN732ATTD1582D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1582D25
Description
RES 15.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Weight :
5.499807mg
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
15.8kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RN732ATTD1582D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1582D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C