RN732ATTD1582D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1582D100
Description
RES 15.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RN73
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
15.8kOhm
Datasheets
RN732ATTD1582D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1582D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C