RN732ATTD1582D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1582D10
Description
RES 15.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
15.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C