RN732ATTD1582B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1582B50
Description
RES 15.8K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
15.8kOhm
Tolerance :
±0.1%