RN732ATTD1582B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1582B25
Description
RES 15.8K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Resistance :
15.8kOhm
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
5.499807mg
Datasheets
RN732ATTD1582B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1582B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C