RN732ATTD1582B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1582B10
Description
RES 15.8K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
15.8kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Series :
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1582B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1582B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C