RN732ATTD1582A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1582A10
Description
RES 15.8K OHM 0.05% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
15.8kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W