RN732ATTD1580C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1580C10
Description
RES 158 OHM 0.25% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
158Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm