RN732ATTD1580B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1580B05
Description
RES 158 OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
2
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
158Ohm
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD1580B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1580B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 158Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C