RN732ATTD1580A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1580A25
Description
RES 158 OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
158Ohm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%