RN732ATTD1580A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1580A10
Description
RES 158 OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
158Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD1580A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1580A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 158Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C