RN732ATTD1562A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1562A10
Description
RES 15.6K OHM 0.05% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
15.6kOhm
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Moisture Resistant
Series :
RN73
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1562A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1562A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C