RN732ATTD1561F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1561F100
Description
RES 1.56K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.56kOhm
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1561F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1561F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.56kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C