RN732ATTD1561D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1561D10
Description
RES 1.56K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Feature :
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Resistance :
1.56kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1561D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1561D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.56kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C