RN732ATTD1561C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1561C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.56K OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.25%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
1.56kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W