RN732ATTD1561B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1561B05
Description
RES 1.56K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.56kOhm