RN732ATTD1560F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1560F100
Description
RES 156 OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
156Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1560F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1560F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 156Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C