RN732ATTD1560F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1560F10
Description
RES 156 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
156Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V