RN732ATTD1560D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1560D10
Description
RES 156 OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
156Ohm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1560D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1560D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 156Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C