RN732ATTD1560B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1560B10
Description
RES 156 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
156Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm