RN732ATTD1542A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1542A05
Description
RES 15.4K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
15.4kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1542A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1542A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C