RN732ATTD1541F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1541F25
Description
RES 1.54K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.54kohm
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Height :
500μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1541F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1541F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.54kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C