RN732ATTD1541B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1541B10
Description
RES 1.54K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.54kohm
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Height :
500μm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1541B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1541B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.54kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C