RN732ATTD1541B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1541B05
Description
RES 1.54K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
1.54kohm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1541B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1541B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.54kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C