RN732ATTD1541A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1541A05
Description
RES 1.54K OHM 0.05% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.54kohm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm