RN732ATTD1540F50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1540F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 154 OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RN73
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C