RN732ATTD1540F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1540F10
Description
RES 154 OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Resistance :
154Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm