RN732ATTD1540D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1540D50
Description
RES 154 OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RN73
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
154Ohm
Working Voltage :
150V
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1540D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1540D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 154Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C