RN732ATTD1540C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1540C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 154 OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
154Ohm
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.25%