RN732ATTD1540B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1540B50
Description
RES 154 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
154Ohm