RN732ATTD1540B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1540B05
Description
RES 154 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm