RN732ATTD1540A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1540A25
Description
RES 154 OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
154Ohm
Tolerance :
±0.05%
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1540A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1540A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 154Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C