RN732ATTD1523F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1523F50
Description
RES 152K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
152kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN732ATTD1523F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1523F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 152kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C