RN732ATTD1523C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1523C50
Description
RES 152K OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
152kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
RN73
Datasheets
RN732ATTD1523C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1523C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 152kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C