RN732ATTD1522C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1522C50
Description
RES 15.2K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15.2kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
Datasheets
RN732ATTD1522C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1522C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C