RN732ATTD1522C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1522C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 15.2K OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Series :
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
15.2kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm