RN732ATTD1522C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1522C10
Description
RES 15.2K OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
15.2kOhm
Composition :
Thin Film
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1522C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1522C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C