RN732ATTD1522B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1522B50
Description
RES 15.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Resistance :
15.2kOhm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1522B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1522B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C