RN732ATTD1522B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1522B10
Description
RES 15.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15.2kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Composition :
Thin Film
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1522B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1522B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C