RN732ATTD1522B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1522B05
Description
RES 15.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
15.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W