RN732ATTD1522A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1522A10
Description
RES 15.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15.2kOhm
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1522A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1522A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C