RN732ATTD1522A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1522A05
Description
RES 15.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Resistance :
15.2kOhm
Series :
RN73
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1522A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1522A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C