RN732ATTD1521B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1521B50
Description
RES 1.52K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.52kOhm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1521B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1521B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.52kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C