RN732ATTD1521B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1521B05
Description
RES 1.52K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.52kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1521B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1521B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.52kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C