RN732ATTD1520F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1520F100
Description
RES 152 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
152Ohm
Tolerance :
±1%
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V